HBO Associate Degree
NVAO geaccrediteerd
Wilt u zich in korte tijd ontwikkelen tot succesvol bedrijfsleider of zelfstandig ondernemer in de retail? Deze HBO Associate degree Retailmanagement en -marketing biedt een aantrekkelijke combinatie van vakken op het gebied van marketing, sales en ondernemerschap. U volgt vakken die zijn toegespitst op retailmanagement, retailmarketing en (online) winkelbeheer. Dankzij de praktijkgerichte aanpak van de opleiding kunt u de opgedane kennis en vaardigheden direct toepassen in uw werk. Dit maakt deze opleiding tot een plezierige en efficiënte investering in uw loopbaan. De opzet van de opleiding is gericht op werkenden en is daarom uitstekend te combineren met een baan en een druk privéleven. Wilt u een erkend HBO-getuigschrift in retailmanagement en -marketing? Kies dan voor deze opleiding van NCOI.
Betaalt u het programma zelf? Vanwege de officiële erkenning van NCOI kunnen uw opleidingskosten grotendeels gefinancierd worden door de overheid, dit heet levenlanglerenkrediet. Zie LevenLangLerenKrediet (LLLK) voor meer informatie of neem contact op met onze opleidingsadviseurs.
Om het aanbod in het hoger beroepsonderwijs te verbreden en het gat te dichten tussen het middelbaar beroepsonderwijs en het hoger onderwijs zijn HBO Associate-degreeopleidingen geïntroduceerd. Deze zijn speciaal bedoeld voor studenten die geen 4-jarige HBO Bacheloropleiding willen volgen, maar juist een korter HBO-programma. U rondt deze opleiding af met een wettelijke graad, de HBO Associate degree (Ad).
U bent ambitieus en wilt zich verder ontwikkelen in retailmanagement om zo succesvol aan de slag te gaan als bedrijfsleider of zelfstandig ondernemer. U wilt dit doen in een 2-jarig programma op het niveau van HBO Associate degree.
U kunt aan deze Associate degree deelnemen met een diploma HAVO, VWO of volledig MBO. Bent u niet in het bezit van een van deze diploma’s, en bent u minimaal 21 jaar, dan kunt u instromen op basis van de 21+ regeling van NCOI. Zie Hogeschool NCOI voor meer informatie.
U ontwikkelt zich op een zeer praktische wijze op erkend HBO Bachelorniveau. Onderwerpen op het gebied van marketing, bedrijfscommunicatie en marktwerking komen meteen aan bod. Daarnaast verdiept u zich in management en organisatie. Hiermee krijgt u een integraal begrip van management en de vormen die management aan kan nemen binnen retailorganisaties. In fase 2 verdiept u uw kennis en kunde. U gaat in op thema’s als commerciële vaardigheden, marktanalyse en retailmarketing. Ook kiest u in de tweede fase een keuzeprogramma, waarmee u een eigen draai kunt geven aan uw opleiding.
De opleiding heeft een wettelijke duur van 2 jaar en is zo gepland dat u de grootste slagingskans heeft. De meeste studenten realiseren het programma in deze aangegeven tijd. Als u meer tijd nodig heeft, bijvoorbeeld door een nieuwe baan, een verhuizing of de geboorte van een kind, of gewoon omdat dat u beter uitkomt, kunt u door de praktische modulaire aanpak van NCOI heel eenvoudig uw opleiding vertragen. Als u langer studeert, betaalt u geen extra kosten voor het programma. De opleiding richt zich meteen op de kern van het vakgebied. Dat geeft directe herkenbaarheid en toepassingsmogelijkheden. Per module rondt u steeds een onderwerp af. Daarmee heeft u een zeer overzichtelijk en goed georganiseerd programma. De meeste modules zijn bovendien ook op basis van e-learning te volgen. U zult merken hoe prettig dit werkt.
U kunt uw opleidingskosten volledig aftrekken van uw belastbaar inkomen bij uw belastingaangifte. Zie Hogeschool NCOI voor meer praktische informatie en de kosten van de opleiding.
In de eerste fase van deze opleiding verdiept u zich in het management en de bedrijfsvoering van organisaties. U leert wat er komt kijken bij het leiden van een winkel. Zo verdiept u zich in het inkoop- en verkoopproces. Ook leert u digitale middelen inzetten om uw bedrijf te positioneren en onder de aandacht van uw klanten te brengen.
Marketingmanagement 8 EC
Retailmanagement 8 EC
Bedrijfseconomische aspecten 8 EC
Management en organisatie 8 EC
Ondernemen en ondernemerschap 8 EC
Professioneel en oplossingsgericht werken 8 EC
Eindopdracht 6 EC
Portfolio 6 EC
In fase 2 verbreedt en verdiept u uw kennis. U bestudeert uw klanten en onderzoekt wat de beste manier is om ze aan u te binden. Ook ontwikkelt u uw commerciële vaardigheden, waardoor u met vertrouwen het gesprek met anderen aangaat. Daarnaast kiest u voor een van de keuzeprogramma's, zoals inkoopmanagement, eventmanagement of projectmanagement.
Keuzeprogramma HBO Associate degree Retailmanagement en -marketing 24 EC
Retailmarketing 8 EC
Marktanalyse en koopgedrag 8 EC
Commerciële vaardigheden 8 EC
Portfolio 6 EC
Afstudeeropdracht 6 EC
In fase 1 doorloopt u een modulair programma, waarin u aan de slag gaat met de kern van retailmanagement en -marketing. In totaal volgt u tijdens deze fase 6 modules en u sluit deze fase af met een eindopdracht.
(6 bijeenkomsten)
(6 bijeenkomsten)
(6 bijeenkomsten)
(6 bijeenkomsten)
(4 bijeenkomsten)
(4 bijeenkomsten)
In fase 2 volgt u 3 modules en een keuzeprogramma. Ook werkt u verder aan uw praktijkprogramma.
(6 bijeenkomsten)
(6 bijeenkomsten)
(4 bijeenkomsten)
U sluit uw Associate degree af met een praktische afstudeeropdracht, die u kunt toepassen in uw eigen praktijk. U kunt het resultaat dan direct gebruiken. U wordt tijdens het afstuderen persoonlijk begeleid. Voorafgaand aan de afstudeeropdracht vindt in 2 bijeenkomsten uitleg plaats over het afstuderen, zodat u goed bent voorbereid.
U ontvangt tijdens uw opleiding uitgebreide informatie over de examinering. Elke module wordt apart afgerond met een toets, die zo goed mogelijk aansluit bij de aard van de module. Naast praktijkgerichte moduleopdrachten en mondelinge examens wordt ook gebruikgemaakt van digitale examens. Het voordeel daarvan is dat u zelf het moment en de plaats van het examen kunt uitkiezen. De eerste fase rondt u af met een integrale opdracht en gedurende de opleiding werkt u aan een praktijkportfolio. U sluit de Associate degree af met een afstudeeropdracht.
U behaalt met deze opleiding het officiële getuigschrift 'HBO Associate degree Retailmanagement en -marketing'. NCOI is door het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap erkend als rechtspersoon voor hoger onderwijs op basis van de Wet op het hoger onderwijs en wetenschappelijk onderzoek (WHW). U ontvangt van NCOI een officieel internationaal erkend Ad-getuigschrift met hoge waarde op de arbeidsmarkt. Zie Erkenningen voor meer opleidingsinformatie.
De opleiding start in september en december 2017 en in maart 2018. De dagvariant kan op vrijdag of op zaterdag gevolgd worden, de avondvariant op maandag of dinsdag.
Inschrijfgeld: € 150,-
Lesgeld: € 6.590,-
Studiemateriaal: € 1.375,-
Examenkosten: € 2.145,-
Eindopdracht: € 350,-
Afstuderen: € 600,-
Praktijkprogramma: € 990,-
Reprorechten: € 15,-
Locatie- en arrangementskosten: zie onderstaande toelichting.
Bovenstaande bedragen zijn op basis van betaling ineens waarbij 8% korting inbegrepen is. Je kunt dit programma ook in 2, 8 of 24 termijnen betalen.
NCOI Opleidingen regelt tijdens uw opleiding onbeperkt koffie, thee en water. In het dagarrangement is ook een uitgebreide lunch inbegrepen. De arrangementskosten bedragen € 25,-(excl. btw) per dag of € 5,50 (excl. btw) per avond. Als dat expliciet vermeld staat, brengen wij ook locatiekosten in rekening. De locatiekosten bedragen € 29,50 (excl. btw) per dag of € 10,- per avond (excl. btw).
Voor alle opleidingen brengen wij de kosten voor reprorechten en hand-outs in rekening. Dat is een eenmalig bedrag van € 15,- (excl. btw).
Betaalt u de opleiding of training zelf dan kunt u maximaal € 15.000,- aan opleidingskosten aftrekken van uw inkomstenbelasting. Klik hier voor meer informatie.
Kiest u voor wettelijk erkend onderwijs, MBO-niveau 2, 3 of 4, Associate degree, HBO Bachelor of een volledige Master, dan bieden wij deze opleiding altijd vrijgesteld van btw aan. De overige opleidingen en trainingen zijn in beginsel belast met 21% btw.
Voor organisaties die geen btw kunnen terugvorderen, is vrijstelling van btw mogelijk. In dat geval komt er 10% opslag bovenop de exclusief btw prijs. Dit betekent een groot voordeel op de prijs inclusief btw en is een absolute aanrader. Betaalt u uw opleiding of training zelf? Dan geldt er geen opslag van 10%.
Studie-, trainingsmaterialen, reprorechten en arrangementskosten zijn altijd belast met 9% btw.
Alle genoemde bedragen zijn exclusief btw. De hoogte van de btw is onder voorbehoud van eventuele wetswijzigingen.
HBO Associate Degree
NVAO geaccrediteerd