Post Bachelor
NVAO geaccrediteerd
De opleiding tot Certified Management Accountant (CMA) is bedoeld voor de financieel professional met internationale ambities. De opleiding tot CMA bestaat uit twee delen (parts) op Masterniveau. In Part 1 staan financiële rapportage, planning en control centraal. Part 2 omvat onder andere financiële analyse, riskmanagement en ethiek. In 12 maanden word je zo voorbereid op de twee officiële examens van het Institute of Management Accountants (IMA). CMA wordt internationaal erkend en herkend als waardevolle opleiding. Het is hét internationale alternatief voor opleidingen voor Register Controller. Deze opleiding wordt uitgevoerd in samenwerking met onze businesspartner Markus Verbeek Praehep.
De opleiding bestaat uit 2 delen die samen 12 maanden duren. De opleiding sluit aan op de vaste examenperioden van IMA. Een ervaren docent behandelt alle examenstof en gebruikt daarbij voorbeelden uit de praktijk. De bijeenkomsten zijn in het Engels. Zo ben je goed voorbereid op de Engelstalige examens. Beide delen worden afgerond met een dag examentraining.
Er gelden geen specifieke toelatingseisen voor deze opleiding. Wel heb je enige voorkennis op Bachelorniveau nodig op het gebied van economie, statistiek en boekhouden.
Om toegelaten te worden tot de externe CMA-examens gelden er eisen. Hiervoor is een registratie verplicht. Ook dien je in het bezit te zijn van minimaal een erkend Bachelorgetuigschrift. Zie voor meer informatie hierover de website van IMA: www.imanet.org.
Je bent op HBO- of academisch niveau werkzaam in de financieel administratieve sector, als business controller, accountant in business of CFO. Je hebt een internationale werkomgeving, of internationale ambities, en wilt een waardevol diploma op financieel gebied behalen. Hiermee toon je wereldwijd aan dat je op Masterniveau de kennis en vaardigheden hebt die van een hoogopgeleide financieel professional gevraagd worden.
Tijdens de opleiding komen de volgende onderwerpen aan bod:
(7 bijeenkomsten)
(7 bijeenkomsten)
U schrijft zich in voor de 2 examens bij IMA. Voor de certificering moeten beide examens behaald worden conform de door IMA gestelde voorwaarden.
Om u Certified Management Accountant te mogen noemen heeft u daarnaast 2 jaar relevante werkervaring nodig, te behalen in een periode van maximaal 7 jaar. Ook is een actief lidmaatschap bij IMA vereist. CPD (Continual Professional Development) maakt hier deel van uit. Hiervoor organiseert IMA jaarlijks activiteiten.
De opleiding duurt 12 maanden.
Lesgeld: € 2.790,-
Studiemateriaal: € 790,-
Reprorechten: € 15,-
Locatie- en arrangementskosten: zie onderstaande toelichting.
De volgende kosten zijn niet inbegrepen in het programma:
Je kunt je ook voor afzonderlijke modules inschrijven. Neem je echter deze opleiding in zijn geheel af? Dan ben je 15-25% voordeliger uit.
NCOI Opleidingen regelt tijdens uw opleiding onbeperkt koffie, thee en water. In het dagarrangement is ook een uitgebreide lunch inbegrepen. De arrangementskosten bedragen € 25,-(excl. btw) per dag of € 5,50 (excl. btw) per avond. Als dat expliciet vermeld staat, brengen wij ook locatiekosten in rekening. De locatiekosten bedragen € 29,50 (excl. btw) per dag of € 10,- per avond (excl. btw).
Voor alle opleidingen brengen wij de kosten voor reprorechten en hand-outs in rekening. Dat is een eenmalig bedrag van € 15,- (excl. btw).
Betaal je je opleiding zelf? Voor veel van onze opleidingen kun je gebruikmaken van interessante financiële voordelen.
Je kunt gebruikmaken van de regeling ‘Aftrek studiekosten’, waarmee je tot zo’n 50 procent van je gemaakte studiekosten terugkrijgt van de Belastingdienst. Jaarlijks kun je maximaal € 15.000,- aftrekken van je inkomstenbelasting voor de studiekosten van jou en je fiscale partner. Ook als je gebruikmaakt van het levenlanglerenkrediet kun je je studiekosten aftrekken. Wil je meer weten over deze regeling en aan de hand van een rekenvoorbeeld zien hoeveel voordeel jou dit oplevert? Op onze pagina over belastingvoordeel lees je er alles over.
Veel werkgevers willen graag investeren in de ontwikkeling van hun medewerkers en beschikken over een jaarlijks opleidingsbudget om opleidingen voor werknemers te bekostigen. Daarnaast kan de organisatie de gemaakte opleidingskosten mogelijk volledig aftrekken van de inkomstenbelasting en gebruikmaken van andere fiscale regelingen. Heeft jouw organisatie een opleidingsbudget waar je gebruik van kunt maken? Vraag het na bij de HR-afdeling of je leidinggevende, want dit kan veel voordeel opleveren.
Kiest u voor wettelijk erkend onderwijs, MBO-niveau 2, 3 of 4, Associate degree, HBO Bachelor of een volledige Master, dan bieden wij deze opleiding altijd vrijgesteld van btw aan. De overige opleidingen en trainingen zijn in beginsel belast met 21% btw.
Voor organisaties die geen btw kunnen terugvorderen, is vrijstelling van btw mogelijk. In dat geval komt er 10% opslag bovenop de exclusief btw prijs. Dit betekent een groot voordeel op de prijs inclusief btw en is een absolute aanrader. Betaalt u uw opleiding of training zelf? Dan geldt er geen opslag van 10%.
Studie-, trainingsmaterialen, reprorechten en arrangementskosten zijn altijd belast met 9% btw.
Alle genoemde bedragen zijn exclusief btw. De hoogte van de btw is onder voorbehoud van eventuele wetswijzigingen.
Post Bachelor
NVAO geaccrediteerd