Training
NVAO geaccrediteerd
2 dagen
11-10-2023
Neem je vaak de leiding als er iets moet gebeuren, ook al ben je geen leidinggevende? Vind je het leuk om verantwoordelijk te zijn en anderen aan te sturen? Om dit succesvol te doen is het hebben van natuurlijk gezag erg belangrijk. In de training leer je om op een authentieke manier invloed uit te oefenen, zonder dat je boven je collega's gaat staan. Collega's zullen het logisch vinden dat jij het voortouw neemt en accepteren dat zonder meer.
Je neemt op authentieke wijze de regie en straalt een natuurlijk gezag uit. Je collega's erkennen je als leider. Je weet goed om te gaan met verschillende karakters en situaties.
Voor iedereen die zonder leidinggevende functie toch vaak een leidende rol heeft en richting aangeeft. Je hebt bijvoorbeeld tijdelijk een aansturende rol of je neemt graag de verantwoordelijkheid op je binnen je team.
De Training Leidinggeven zonder Macht is persoonlijk en praktijkgericht. In de intake voorafgaand aan de training geef jij aan wat je leerdoelen zijn en welke situaties jij lastig vindt. Tijdens de training zelf komt de trainer hierop terug en kun jij specifiek oefenen met deze situaties. Door de vele oefeningen en rollenspelen leer je om je nieuwe gedrag daadwerkelijk toe te passen. Je gaat aan de slag met natuurlijk gezag uitstralen, je eigen stijl van leiderschap en met samenwerken. Zo zorg jij ervoor dat je samen met je collega's effectief samenwerkt en goede resultaten boekt. Onderdeel van de training is de politieke game, een van onze serious games.
Een serious game maakt je leerproces leuker, meer solide en effectiever. Tijdens de game stap je in een fictieve en uitdagende werkelijkheid, waarbij je leert door ervaren en doen.
Je stapt in de politieke game in de rol van aandeelhouder of stakeholder van een fictieve organisatie die wellicht wordt overgenomen. Samen met de andere aandeelhouders moet je tijdens formele en informele overleggen tot een besluit komen of de overname doorgaat of niet. Daarbij heb je te maken met tijdsdruk en onverwachte situaties. Hoe houd je invloed op de besluitvorming? Je beïnvloedingsvaardigheden, overtuigingskracht en onderhandeltechnieken bepalen je succes tijdens de game.
Deze game zorgt ervoor dat je wordt uitgedaagd in je leerproces. Dankzij heldere feedback en terugblikken op wat er in de game is gebeurd, ontdek en ontwikkel je nieuwe vaardigheden. Je gedrag wordt ter plekke al effectiever.
Volg de opleiding via een studievorm die bij jou past:
Bekijk de Opleidingsvarianten voor meer informatie.
De volgende onderwerpen komen aan bod:
Na afloop van deze training ontvang je het certificaat ‘Leidinggeven zonder Macht'.
Naast de aangegeven kosten kan er in de loop van je studie sprake zijn van eventuele aanvullende kosten. Of je te maken krijgt met deze kosten is afhankelijk van je studiebehoefte. Zo kan je bijvoorbeeld kiezen voor extra examenbegeleiding of het maken van een herexamen wanneer je niet in een keer slaagt. Het menu met extra mogelijkheden en de bijbehorende kosten vind je hier en in de online leeromgeving e-Connect, waar je na de inschrijfbevestiging toegang toe hebt.
Voor alle opleidingen brengen wij de kosten voor reprorechten en hand-outs in rekening. Dat is een eenmalig bedrag van € 15,- (excl. btw).
Betaal je je opleiding zelf? Voor veel van onze opleidingen kun je gebruikmaken van interessante financiële voordelen. Welke mogelijkheden er zijn, lees je terug in onze subsidiebrochure.
Veel werkgevers willen graag investeren in de ontwikkeling van hun medewerkers en beschikken over een jaarlijks opleidingsbudget om opleidingen voor werknemers te bekostigen. Heeft jouw organisatie een opleidingsbudget waar je gebruik van kunt maken? Vraag het na bij de HR-afdeling of je leidinggevende, want dit kan veel voordeel opleveren.
Kies je voor wettelijk erkend onderwijs, MBO-niveau 2, 3 of 4, Associate degree, HBO Bachelor of een volledige Master, dan bieden wij deze opleiding altijd vrijgesteld van btw aan. De overige opleidingen en trainingen zijn in beginsel belast met 21% btw.
Voor organisaties die geen btw kunnen terugvorderen, is vrijstelling van btw mogelijk. In dat geval komt er 10% opslag bovenop de exclusief btw prijs. Dit betekent een groot voordeel op de prijs inclusief btw en is een absolute aanrader. Betaal je je opleiding of training zelf? Dan geldt er geen opslag van 10%.
Studie-, trainingsmaterialen, reprorechten en arrangementskosten zijn altijd belast met 9% btw.
Alle genoemde bedragen zijn exclusief btw. De hoogte van de btw is onder voorbehoud van eventuele wetswijzigingen.