HBO-programma
NVAO geaccrediteerd
6 maanden
September 2023
Met het HBO Programma Kindercoach leer je hoe je een uitkomst biedt aan kinderen die niet lekker in hun vel zitten. Ben je werkzaam in het onderwijs, de kinderopvang of de hulpverlening? Dan zal een dergelijke situatie je niet onbekend voorkomen. Er wordt steeds meer van kinderen verwacht, dus het is essentieel dat er deskundige ondersteuning beschikbaar is bij sociale, emotionele en gedragsproblemen. Ontdek wat er nou echt schuilgaat achter ‘lastig’ gedrag en leer hoe je ouders en/of opvoeders het best begeleidt. Zo maak jij het verschil als kindercoach.
Dit programma is bedoeld voor mensen die als kindercoach aan de slag willen, maar ook voor personeel in het onderwijs, de kinderopvang en de hulpverlening dat zich wil specialiseren in het coachen van kinderen en hun ouders. Je wilt kinderen op een verantwoorde wijze begeleiden en daarbij rekening houden met de belastbaarheid van het kind en de mogelijkheden die bij de ontwikkelingsfase horen.
In dit programma ontwikkel je inzicht in gedrag en stoornissen bij kinderen. Je leert het gedrag te doorgronden en kinderen te begeleiden bij hun ontwikkeling. Daarbij werk je aan cases en opdrachten, waarbij de theorie steeds gekoppeld wordt aan de dagelijkse praktijk.
Gedurende de studie word je ondersteund door actuele literatuur en onze online leeromgeving. Binnen deze omgeving vind je alle handige informatie rondom je studie en kun je communiceren met medestudenten en docenten.
Dit programma wordt op HBO-niveau verzorgd. Voor dit programma gelden geen specifieke vooropleidingseisen.
Je studiebelasting is ongeveer 6-8 uur per bijeenkomst.
Volg het HBO Programma Kindercoach via een studievorm die bij jou past:
Bekijk de Opleidingsvarianten voor meer informatie.
De volgende modules en onderwerpen komen aan bod:
(6 bijeenkomsten)
(6 bijeenkomsten)
Je sluit de module Begeleiden van kinderen af met een praktijkgerichte opdracht. De module Kinderen en gedragsproblemen sluit je af met een digitaal examen. Heb je voor beide modules een voldoende beoordeling behaald, ontvang je het diploma ‘HBO Programma Kindercoach’ van NCOI.
Wil je meer weten over de opbouw van onze opleidingen? Zie dan opbouw HBO.
Naast de aangegeven kosten kan er in de loop van je studie sprake zijn van eventuele aanvullende kosten. Of je te maken krijgt met deze kosten is afhankelijk van je studiebehoefte. Zo kan je bijvoorbeeld kiezen voor extra examenbegeleiding of het maken van een herexamen wanneer je niet in een keer slaagt. Het menu met extra mogelijkheden en de bijbehorende kosten vind je hier en in de online leeromgeving e-Connect, waar je na de inschrijfbevestiging toegang toe hebt.
Voor alle opleidingen brengen wij de kosten voor reprorechten en hand-outs in rekening. Dat is een eenmalig bedrag van € 15,- (excl. btw).
Betaal je je opleiding zelf? Voor veel van onze opleidingen kun je gebruikmaken van interessante financiële voordelen. Welke mogelijkheden er zijn, lees je terug in onze subsidiebrochure.
Veel werkgevers willen graag investeren in de ontwikkeling van hun medewerkers en beschikken over een jaarlijks opleidingsbudget om opleidingen voor werknemers te bekostigen. Heeft jouw organisatie een opleidingsbudget waar je gebruik van kunt maken? Vraag het na bij de HR-afdeling of je leidinggevende, want dit kan veel voordeel opleveren.
Kies je voor wettelijk erkend onderwijs, MBO-niveau 2, 3 of 4, Associate degree, HBO Bachelor of een volledige Master, dan bieden wij deze opleiding altijd vrijgesteld van btw aan. De overige opleidingen en trainingen zijn in beginsel belast met 21% btw.
Voor organisaties die geen btw kunnen terugvorderen, is vrijstelling van btw mogelijk. In dat geval komt er 10% opslag bovenop de exclusief btw prijs. Dit betekent een groot voordeel op de prijs inclusief btw en is een absolute aanrader. Betaal je je opleiding of training zelf? Dan geldt er geen opslag van 10%.
Studie-, trainingsmaterialen, reprorechten en arrangementskosten zijn altijd belast met 9% btw.
Alle genoemde bedragen zijn exclusief btw. De hoogte van de btw is onder voorbehoud van eventuele wetswijzigingen.